masaż klasyczny Siedlce

MASAŻ KLASYCZNY

to najpopularniejszy masaż, który w zależności od użytych technik oraz ich intensywności może być leczniczy, relaksacyjny, pobudzający. Masaż klasyczny ma na celu poprawę stanu psychofizycznego osoby masowanej.

Masaż klasyczny ma działanie przeciwbólowe, polepsza odżywianie tkanek, usprawnia przepływ krwi i limfy, regeneruje mięśnie (regulując ich napięcie, zwiększając ich elastyczność i sprężystość), przyspiesza przemianę materii.

DRENAŻ LIMFATYCZNY

to bardzo skuteczny zabieg, szeroko stosowany w kosmetyce, medycynie i dermatologii estetycznej w celu oczyszczenia i stymulacji skóry.

Drenaż limfatyczny ma na celu stymulację układu limfatycznego. Polega on na odpowiednim uciskaniu i pocieraniu skóry za pomocą specjalistycznych technik tak, by przepchnąć nagromadzoną pod nią limfę, a tym samym zlikwidować obrzęk i poprawić krążenie chłonki. Limfa jest to jasny, wodnisty płyn, zawierający min.: białka i elektrolity. Pochodzi z krwi i jej zadaniem jest oczyszczanie tkanek organizmu.

Drenaż limfatyczny jest przyjemnym i skutecznym masażem, który dzięki usprawnieniu przepływu limfy- powstrzymuje degenerację tkanek i śmierć komórek. Tkanki, bezpośrednio poddawane masażowi są lepiej dotlenione, odżywione. Drażnienie powierzchownych warstw skóry pobudza je do regeneracji, wzrasta elastyczność skóry oraz mięśni- co zapobiega tworzeniu się zmarszczek.

Twarz dzięki takiemu masażowi zostaje ujędrniona, zmarszczki spłycone, zniesiona zostaje opuchlizna oczu i innych części twarzy. Krążenie limfy przebiega sprawniej, zanikają obrzęki, usunięte zostają toksyny z komórek skóry.

KINESIOTAPING

„plastrowanie dynamiczne” polega na oklejaniu właściwych w zależności od dolegliwości części ciała specjalnymi elastycznymi plastrami. Plastry te wykonane są z bawełny oraz kleju akrylowego, swoją grubością i elastycznością zbliżone są do skóry. Plastry są wodoodporne i zapewniają właściwe oddychanie skórze. Zastosowanie: bóle(pourazowe, zespoły bólowe kręgosłupa, reumatyczne, pooperacyjne), nadwyrężone oraz napięte mięśnie, zapobieganie kontuzjom, obrzęki limfatyczne, korekcyjne.

* cena dobierana indywidualnie, w zależności od dolegliwości (20- 40 zł)

ŚWIECOWANIE USZU

„konchowanie uszu” to zabieg mający na celu usunięcie zanieczyszczeń ucha oraz wspomaganie leczenia w przebiegu różnych schorzeń uszu, gardła, nosa np. w przebiegu zapalenia zatok/ przeziębienia. Wykonywany jest przy użyciu indiańskiej świecy Hopi, wykonanej z włókna lnianego, ekstraktu miodowego i wosku pszczelego.

WSKAZANIA: szumy w uszach, bóle i zawroty głowy, migreny, zespół przewlekłego zmęczenia.

P/WSKAZANIA: infekcje uszu, stany zapalne w obrębie głowy, pęknięta błona bębenkowa, sączenie się wydzieliny z ucha.

DZIAŁANIE: podczas zabiegu, w kanale słuchowym wytwarza się podciśnienie, które ma za zadanie wyciągnięcia woskowiny. Podczas zabiegu następuje regulacja ciśnienia w uchu środkowym oraz w zatokach, co ułatwia oddychanie przez nos. Następuje udrożnienie kanału słuchowego- lepiej się słyszy, a dodatkowo dostarczona do ucha zostaje para bogata w substancje lecznicze z miodu (ze świecy).

MODELOWANIE SYLWETKI

Wymienione i opisane wcześniej: Bamboo massage, Abhisek, Udvartana, Jambira Pinda Sweda oraz BIOvacuus.

BIOvacuus aparat służący do masażu podciśnieniowego, wykonywanego przy użyciu specjalnych głowic. Podczas zabiegu aparat wytwarza podciśnienie, które jest kontrolowane przez mikrokomputer, będący jego integralną częścią.

Siła ssania oraz odpowiednie techniki masażu dobierane są indywidualnie do każdego klienta. Biovacuus może być wykorzystany do przeprowadzenia drenażu limfatycznego, regeneracji/ poprawy krążenia krwi, ujędrniania oraz specjalnych zabiegów na rozszerzone naczynka. Wymienione wyżej techniki można połączyć podczas jednego zabiegu, dzięki temu uzyskamy doskonały, wręcz spektakularny efekt estetyczny.

WSKAZANIA: cellulit, nadmiar tkanki tłuszczowej, obwisła skóra i zmarszczki, odchudzanie, regeneracja skóry twarzy i dekoltu.