Regularne masaże olejami ziołowymi ajurwedyjskimi działają pobudzająco na układ krążenia, kojąco na układ nerwowy, wzmacniająco na muskulaturę. Dodatkowo wspomagają trawienie, działają oczyszczająco na krew- tym samym dotleniają komórki ciała poprawiając samopoczucie fizyczne i psychiczne.

Badania naukowe dowiodły o pozytywnym wpływie masaży olejami ajurwedyjskimi na przyspieszenie produkcji hormonów w skórze. Potwierdza to ich znane w Ajurwedzie od tysiącleci działanie regenerujące i odmładzające. Najlepszymi jakościowo olejami ajurwedyjskimi są oleje ziołowe stworzone na bazie oleju z czarnego sezamu (1,5kg ziół / 1 l oleju + kilkakrotna filtracja dają delikatną strukturę pozwalającą na przenikanie głęboko przez skórę do tkanki łącznej. Jest to bardzo ważne pod względem terapeutycznym, jeśli chodzi o odżywienie tkanek i oczyszczenie organizmu ze złogów).

ABHYANGA

oznacza „namaszczenie”. To leczniczy, głęboko relaksujący masaż całego ciała wykonywany ciepłymi olejami ziołowymi. Jest najpopularniejszym masażem ajurwedyjskim w Indiach, który odmieni Twoje ciało. Podczas masażu stymulowane są punkty witalne- marma oraz kanały energetyczne- nadis, co zapewnia ogólną poprawę kondycji fizycznej i psychicznej osobie masowanej. Dzięki swoim technikom stymuluje organizm do jego samoregulacji oraz samoregeneracji. Zasada jego brzmi: „im więcej stresu doświadcza nasz organizm, tym więcej oleju należy wmasować w ciało”.

SHIROABHYANGA

to hinduski masaż głowy, karku i dekoltu wykonywany ciepłymi olejami ajurwedyjskimi. To masaż głęboko relaksujący, odprężający, uwalniający od napięć psychicznych. Przynosi uczucie wewnętrznego spokoju. Pomocny w walce z bólami głowy, także migrenowymi, z depresją, bezsennością. Dodatkowo masaż pobudza i wzmacnia cebulki włosowe- włosy stają się zdrowsze i błyszczące.

SHIRODHARA

ze słownika sanskrytu „Shiro” to „głowa”, a „dhara”- „nieprzerwany strumień cieczy”. Shirodhara to wyjątkowy, głęboko relaksujący masaż głowy wykonywany strumieniem ciepłego, ziołowego oleju ajurwedyjskiego na czoło. „Trzecie oko” inaczej zwane „czakrą brwiową/ okiem mądrości/ wewnętrznym okiem”. Jego stymulacja wspomaga rozwój intuicji, przyspiesza dojrzałość duchową oraz pogłębia świadomość samego siebie i wszystkiego co nas doświadcza. Jest jednym z najważniejszych zabiegów ajurwedyjskich w Indiach. Uważana jest za boską technikę odmładzającą cały organizm.

WSKAZANIA: zaburzenie układu nerwowego i hormonalnego, stany lękowe, nerwowe, przewlekłe bóle głowy, zatok, bezsenność, kłopoty z pamięcią i koncentracją uwagi, zaburzenia wzroku i słuchu.

EFEKTY: poprawa stanu zdrowia, poprawa stanu emocjonalnego, wzmocnienie systemu nerwowego, wyciszenie umysłu, redukcja stresu i negatywnych emocji, wzmocnienie pamięci oraz koncentracji uwagi, wzmocnienie skóry głowy i włosów.

Shirodhara to relaks dla umysłu, pomaga w osiągnięciu wewnętrznego spokoju i harmonii.

RATNAABHYANGA

w słowniku sanskrytu słowo ratna oznacza „klejnot”, „kamień szlachetny”, natomiast abhyanga to „masaż”, „namaszczenie”. Ratnaabhyanga łączy gorące kamienie półszlachetne, kryształy górskie, ciepły olej ajurwedyjski z relaksujacymi technikami masażu dając uczucie głębokiego relaksu.

Rozluźnia napięte mięśnie, regenerując je ze względu na zdrowotne właściwości kamieni. Ma działanie witalizujące i lecznicze. Wpływa kojąco na zmęczone, zestresowane ciało i umysł, pozwala odzyskać siły witalne.

*Techniki masażu gorącymi kamieniami od wieków były stosowane na Dalekim Wschodzie. Tajemnicą skuteczności tego zabiegu jest masowanie specjalnych miejsc- ośrodkiów energii, czakr. Pod koniec masażu Ratnaabhyanga- w miejscu najważniejszych czakr kładzione są odpowienie dla każdej z czakr kamyczki, namaszczone danym olejkiem eterycznym. Najważniejsze czakry:

 • czakra podstawowa (położona u podstawy kręgosłupa- odpowiedzialna za energię życiową, osobowość oraz silną wolę);

 • czakra seksu (znajduje się w podbrzuszu- wpływa na życie seksualne);

 • czakra splotu słonecznego (odpowiada za życie uczuciowe);

 • czakra serca (wzbogaca sens istnienia, reguluje energię miłości);

 • czakra gardła (wpływa na zdolności pracy twórczej);

 • czakra trzeciego oka (znajduje się na środku czoła- odpowiedzialna za wyobraźnię i umiejętność realizacji myśli);

 • czakra korony (czubek głowy- odpowiada za życie duchowe oraz stan świadomości).

Ratnaabhyanga to wspaniałe ukojenie dla ciała i duszy.

UDVARTANA

NATURALNY ANTYCELLULITOWY HIT! –to peelingujący masaż całego ciała, wykonywany proszkami, pastami z ziół zmieszanymi z ciepłym olejem ajurwedyjskim, któy skutecznie modeluje sylwetkę. Masaż uwielbiany przez kobiety- stosowany od wieków w Indyjskich Świątyniach Piękna. Olej o właściwościach detoksykujących, poprawiających krążenie. Proszki ziołowe do masażu działają diuretycznie, przeciwzapalnie, detoksykująco, a zawarte w nich min. witamina C oraz kwas krzemowy wzmacniają tkankę-poprawiając jej napięcie.

Udvartana działa stymulująco na przemianę kolagenu w skórze. Idealnie radzi sobie w walce z cellulitem. Intensywnie pobudza przemianę materii w komórkach oraz w układzie krążenia. Zmniejsza napięcie mięśniowe.

Podstawowymi składnikami proszków są między innymi zioła takie jak:

 • Owoce Amla (Emblicaofficinalis)

 • Strączyniec cewiasty, złocisty deszcz (Cassiafistula)

 • Punarnava (BoerhaaviaDiffusa)

 • Jęczmień

 • Neem, miodla indyjska (MeliaAzadirachta – AzadirachtaIndica)

JAMBIRA PINDA SWEDA

to ajurwedyjski zabieg całego ciała o działaniu redukująco- napotnym. Masaż wykonywany skąpanymi w gorącym, naturalnym oleju kokosowym stemplami. Stemple przygotowywane są „na świeżo” przed masażem. Wypełniane są uprażoną na patelni- cytryną i wiórkami kokosowymi.

Masaż niezwykle odprężający, rozluźniający i przyjemnie rozgrzewający. Pobudza organizm do regeneracji poprzez wpływ na pobudzenie krążenia, oczyszczenie, uwolnienie od stresów i napięć. Polecany również w walce z cellulitem. Zmiękczona, nawilżona skóra nabierze zdrowego, pięknego wygladu.